fbpx
 

S.S.S

Eral Okulları’na kimler kayıt yaptırabilir?

Eral Okullarında 3 yaştan lise son sınıf düzeyine kadar bütün sınıf seviyelerinde; iyi eğitim almak isteyen her öğrenciye yer var.

Okulunuzun türü nedir?

Eral Okulları; anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde (Fen / Anadolu lisesi) eğitim veren, deneyimleyerek öğrenmeyi eğitim anlayışının temeline koyan özel bir okuldur.

Anaokulunuza hangi yaş gruplarını kayıt yaptırabiliyoruz?

36 ve 60 ay arası öğrencilerimiz okulumuza kayıt olabilmektedir.

Ders başlangıç ve bitiş saatleri nedir? Erken bırakıp geç alabilir miyim?

Bütün sınıf düzeylerimizde derslerimiz; 08:30 – 16:30 saatleri arasındadır.

Okulumuzda mesaiye erken başlayan velilerimiz düşünülerek, sabah 07.30’da Nöbetçi Öğretmenimiz tarafından öğrenci kabulüne başlanır. Servisle gitmeyen, ailelerin kendilerinin aldıkları çocuklar Nöbetçi Öğretmenimiz gözetiminde saat 18.00 e kadar okulda kalabilmektedir.

Anaokulunda Sınıfları oluşturma kriterleriniz nelerdir?

Sınıflar, doğum tarihlerine (ilk altıncı ay ve ikinci altıncı ay olarak ayrılmaktadır) ve kız erkek öğrenci dengesi gözetilerek oluşturulmaktadır.

Sınıflarda kaç öğretmen bulunmaktadır? Bu öğretmenler hangi okullardan mezundur?

Anaokulu sınıflarımızda bir sınıf öğretmeni ve bir de yardımcı öğretmen bulunmaktadır. Öğrencilerimiz her zaman en az iki öğretmenle derslere katılmaktadır. Sınıf öğretmenlerimiz lisans ya da yüksek lisans mezunudur.

İlkokul sınıflarımızda sınıf öğretmenlerimize yardımcı olmak üzere sınıf öğretmenliği bölümünden mezun yardımcı öğretmenlerimiz bulunmaktadır.

Anaokulu sınıflarınızda Okula hazırlık çalışmaları nasıl yapılmaktadır? Okuma ve yazma öğretilmekte midir?

Anaokulumuzda okuma-yazma öğretilmemektedir, önceliğimiz çocuklarımıza her gelişim alanında (Bilişsel, sosyal-duygusal, dil, motor, öz bakım) yaşının gerektirdiği becerileri kazandırmak ve tüm ses gruplarını vererek okuma-yazmaya hızlı geçişi sağlamaktır.

2. dönemden itibaren ilkokul sınıf öğretmenleri belli saatte “Okuma-Yazmaya Hazırlık” çalışmaları yapmaktadır. Bu uygulama ile çocukların, ilkokula uyumları kolaylaşmakta ve öğrenme hevesleri artırılmaktadır.

Yabancı Dil Eğitimin programınız nasıl?

Öğrencilerimiz, ortaokul ve lise seviyelerinde İngilizce ve Almanca olmak üzere iki yabancı dil eğitimi, anaokulu ve ilkokul seviyesinde ise İngilizce dil eğitimi almaktadır.

Tüm ortaokul ve lise sınıflarımız kur sınıflarına ayrılmaktadır. Kur programlarımız, Türk ve yabancı uyruklu öğretmenler tarafından aktif bir şekilde koordine edilmektedir. Eğitim programımız öğrencilerimizin okuma, yazma ve sözlü̈ ifade becerilerini akıcı olarak geliştirmelerini sağlamayı hedeflemektedir.

Öğrencilerimiz isimleri adına oluşturulmuş online bir program ile okul dışında da tabletlerinden veya bilgisayarlarından ders tekrarlarını oyun ve aktiviteler ile yaparak İngilizce dil öğreniminde devamlılık sağlayabilmektedir

Yurt dışı dil okulları programlarımız da bulunmaktadır.

Sınav yapılıyor mu? Sınav sonrası takip sisteminiz nasıl?

Ortaokul ve lise öğrencilerimizin tamamına alanında uzman öğretmenler tarafından düzenli aralıklarla iki tip sınav uygulanmaktadır. EGİS (Eral Gelişim İzleme Sınavı) ve KTS (Konu Tarama Sınavı) Yapılan sınavların sonuçları bireysel konu analizleri çıkartılarak incelenmekte olup, tespit edilen eksikliklerle ilgili konu tamamlama programları uygulanmaktadır.

Rehberlik / koçluk sistemi okulunuzda aktif olarak çalışıyor mu?

Eral Bireysel Takip Sistemi içerisinde, her öğrenci ile öğrencilerimizin kendini tanıma, gelişimlerini destekleme ve yaşam becerilerini kazandırmaya yönelik olarak rehberlik öğretmenimiz, çocuklarımızla düzenli aralıklarla bireysel görüşmeler ve sınıf içerisinde derslere girerek onları gözlemleyen çalışmalar yapmaktadır. Öğrencilerin, duygusal ve sosyal olgunluk kazanmalarını sağlamak çalışmaların temelini oluşturur.

Velilerimiz, rehberlik öğretmenimiz ve sınıf koçlarımız tarafından düzenli olarak bilgilendirilmektedir.

Online Eğitim programınız var mı?

Öğrencilerimize ev ödevleri dijital ortamda verilirken, kontrollerini de dijital platforma yükleyerek velilerimize takip kolaylığı sağlıyoruz. Okulumuz öğrencileri için gereken zorunlu hallerde uzaktan videolu ve canlı eğitim imkanı sağlayan teknolojik altyapımız mevcuttur.

Pandemi süreci gibi ülkemiz ve dünyayı etkileyen yüz yüze eğitime ara vermeyi gerektiren olağanüstü durumlarda okulumuz kesintisiz ve etkin online eğitim verme konusunda büyük bir başarı göstermiştir. Yaşanabilecek bu gibi durumlarda uzaktan eğitim faaliyetleri için her türlü donanıma sahibiz.

Öğrenciler okula telefonla gelebiliyor mu?

Öğrencilerimizin okul saatleri içerisinde derslerine konsantre olabilmeleri için, cep telefonları sabah ilk dersten önce öğretmenler tarafından toplanıp, okul çıkış saatinde yine öğretmenleri tarafından kendilerine teslim edilmektedir.

Üniversite sınavına hazırlık sınıflarına özel kamp programlarınız var mı, neler yapıyorsunuz?

12. sınıf öğrencilerimizin eğitimleri yaz döneminde yapılan özel yaz kampı programı ile başlamaktadır.

Yoğun konu anlatımı ve soru çözümleri ile devam eden kampımızda TYT konuları işlenir. Düzenli olarak her hafta yapılan deneme sınavlarıyla öğrenci başarı grafiği dikkatle takip edilir.

11. ve 12. sınıf öğrencilerimiz için yıl içerisinde düzenli olarak 17.30 – 20.30 arası gece kampı uygulanmaktadır. Gece kamplarında akışta belirlenen programa ek olarak TYT – AYT konuları anlatılmaktadır.

Sömestr tatilinde ise 11. ve 12. sınıf öğrencilerimiz ara tatilin 1. Haftasında kampa alınmaktadır. 11. Sınıf öğrencilerimize ilave olarak TYT dersleri anlatılmaktadır. 12. sınıf öğrencilerimize ise ÖSYM standartlarında sınavlar yapılıp hemen ardından branşında uzman öğretmenler eşliğinde soru çözümleri yapılmaktadır.

8. sınıf sınava hazırlanan öğrenciler için çalışma programlarınız neler?

8. sınıf olacak öğrencilerimizin eğitimleri yaz döneminde yapılan özel kamplar ile başlamakta olup özel takviye akşam kampları ve sömestr kamp programları ile devam etmektedir. Yıl içerisinde her hafta konu tarama sınavları yapılarak konu analizli sınav sonuçları veli ile paylaşılmaktadır. Tespit edilen eksik konular ile ilgili konu tamamlama programları uygulanmaktadır. PDR tarafından öğrenciye özel haftalık ders programları hazırlanmakta olup programın uygulanması ile ilgili kontroller sağlanmaktadır.

Yıl içerisinde Sosyal Kulüpler/Aktiviteler var mı?

Okulumuzda; Robotik kodlama, maker cook, STEM, web tasarım, organik tarım, ahşap ve el sanatları, dans gibi öğretici ve eğlenceli kulüp dersleri öğrencilerimize ücretsiz olarak verilmektedir. Öğrenci yetenekli olduğu alanlarda; basketbol takımı, voleybol takımı veya tiyatro kulübüne katılabilmektedir.

Dönem içerisinde şehir içi ve şehir dışı olmak üzere sosyal kültürel geziler, sinema tiyatro etkinlikleri, kostüm partileri, karnaval gibi birçok etkinlik düzenlenmektedir.

Yemek programınız kaç öğün?

Anaokulu ve ilkokul öğrencilerimiz 3 öğün (sabah, öğlen ve ikindi kahvaltısı) yemek alabilmektedir. Öğrencilerimiz yemeklerini öğretmenleri ve yardımcı okul personeli eşliğinde yemektedir.

Ortaokul ve lise öğrencilerimiz öğle arasında okulumuzun yemekhanesinde dört çeşit yemek yiyebilmektedir.

Bunun yanında salata çeşitleri ve zeytinyağlılardan oluşan açık büfe salata bardan da faydalanabilmektedirler. Yemek listelerimizde yer alan yemekler uzman diyetisyenler tarafından hazırlanmakta olup, öğrencilere hijyen kurallarına bağlı kalarak kaliteli, sağlıklı yemekler hazırlanmaktadır

Yemek menülerimiz her ayın başında web sitemizde yayınlanmaktadır.

Kantin var mı? Her yaş grubu kullanabiliyor mu?

Okulumuzda sağlıklı ürünlerin yer aldığı kantin hizmetimiz bulunmaktadır. Anaokulu ve ilkokul 1.sınıf öğrencilerimiz kantin hizmetinden faydalanamamaktadır.

Öğrencilerimiz kantin kartı ile alışveriş yapmaktadır. Günlük limit belirleme ve istemediğiniz yiyeceklerin alınmaması için kantin kartına tanımlama yapabilirsiniz.

Anaokulunda okula başlama oryantasyon süreci nasıl işliyor?

Çocuğun okula başladığı ilk hafta yanında mutlaka velisi veya çocuğun tanıdığı ve güven duyduğu biri olmalıdır. Okulun birinci günü çocuğun okulda bir saat kalması yeterlidir.

Anaokulunda günlük bilgilendirme defteri veya veli öğretmen iletişimi nasıl sağlanıyor?

Velilerimiz k12 uygulamasını telefonlarına yükleyerek her gün ‘’biz bugün neler yaptık’’ mesajları almaktadır. Ayrıca gün içerisinde öğretmenlerimiz uygun oldukları saatlerde de velilerimizi aramaktadır.

Okulunuzda güvenlik kamerası var mı?

Okulumuz güvenlik kamerası ile 24 Saat kontrol edilmekte ve Öğrenci giriş-çıkışları devamlı olarak idarenin gözetimi altında olmaktadır.

Temizlik nasıl sağlanıyor?

Gün içerisinde çocuklarımız kullandığı bütün ortak alanlar teneffüs aralarında sürekli olarak temizlenmekte ve dezenfekte edilmekte, aynı zamanda temizlik ve hijyen alışkanlıklarının gelişmesi için çocuklarımız bilgilendirilmektedir.

444 3 725