fbpx
 

Alp Onur Cura

Alp Onur Cura

1975 yılında Adana’da doğdu. Üç kardeşin en büyüğü olan Alp Onur Cura evli ve 2 çocuk babasıdır. Adana Erkek Lisesi’nden mezun oldu ve 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü’nü bitirdi. Mezuniyetinin ardından Adana’ya dönüp özel bir dershanede öğretmenliğe ilk adımını attı. Bir yıl bu kurumda çalıştıktan sonra vatani görevini yapmak için ayrıldı.

Denizli’de kısa dönem (8 ay) askerlik yaptı ve ardından tekrar bir özel öğretim kurumunda iki yıl çalıştıktan sonra 2001 yılında uzun süre çalışacağı özel bir dershaneye geçiş yaptı. Bu kurumda iki yıl kadar öğretmenlik yaptıktan sonra kurucu üye olarak 13 yıl Matematik zümre başkanlığı yaparak görevine devam etti. Bu esnada kurumun yayınlamış olduğu, matematik branşına dair tüm kitap, deneme sınavı ve yaprak test çalışmalarının içinde bulundu.

2015 yılı itibariyle ERAL’a geçiş yaptı.20 yıllık birikimi, yayın deneyimleri ve idari tecrübeleriyle, uzun yıllar boyunca bu kuruma ve genç nesillerimize AYDIN TÜRKİYE yolunda ortaklarıyla beraber hizmet vermeyi hedefliyor.